تبلیغات
همه چیزای (...) در یه جا ((فقط و فقط افراد زیر 105 سال)) - مشکلات ناشی از تاتو کردن چیست؟
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

همه چیزای (...) در یه جا ((فقط و فقط افراد زیر 105 سال))
 
هر که دارد علاقه به سرگرمی بسم... ((( گناهی که پشیمانی بیاورد بهتر از عبادتی است که غرور بیاورد...)))

به وبلاگ من خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 15 فروردین 1391 توسط ناقلا


مشکلات ناشی از تاتو کردن چیست؟

علت گزارش شده برای این مشكل استرلیزه نامناسب و نادرست وسایل تاتو كردن و استفاده از رنگ های آلوده می باشد. تاتوكارها برای این كار یا كم تعلیم دیده اند و یا اصلا تعلیم ندیده اند و اغلب نمی دانند كه چطور …

· عفونت
علت گزارش شده برای این مشكل استرلیزه نامناسب و نادرست وسایل تاتو كردن و استفاده از رنگ های آلوده می باشد. تاتوكارها برای این كار یا كم تعلیم دیده اند و یا اصلا تعلیم ندیده اند و اغلب نمی دانند كه چطور وسایل خود را بهداشتی نگه دارند تا از انتقال بیماری های خونی مانند هپاتیت یا حتی ایدز جلوگیری كنند.


اگر چه تعدادی از رنگ های اضافه شده به تاتو برای استفاده در لوازم آرایشی تایید شده اند اما هیچیك برای تزریق در پوست مورد تایید قرار نگرفته اند. استفاده از رنگ های تایید شده در تاتو، خطوط را منقطع می كند. بعضی از این رنگها، رنگ صنعتی هستند كه فقط بعنوان جوهر پرینتر و یا رنگ نقاشی اتومبیل مناسبند.

تاتو مانند یك زخم باز است كه یا باید آن را پوشاند و پانسمان كرد و یا با استفاده از كرمهای آنتی بیوتیك از آن مراقبت كرد تا عفونی نشود و هنگام رفتن زیر تابش آفتاب از كرمهای ضد آفتاب استفاده كرد. توصیه می شود همه پس از انجام تاتو حتما از قرار گرفتن زیر تابش مستقیم آفتاب اجتناب نمایید. و از كرمهای ضدآفتاب با حداقل SPF30 بر روی تاتو استفاده كنید. تاتو به عنوان راهی برای انتقال بیماری عفونی مانند هپاتیت B ، سیفلیس، جذام، سل، سرطان پوست، psoriasis ، سندروم شوك سمی و یا حتی تغییرات رفتاری شناخته شده است.

· خطر زخمهای ناشی از عفونت

برداشتن و پاك كردن اثر تاتو یك كار پرزحمت و پررنج است كه معمولا با چند راه درمانی و هزینه های قابل توجه ای همراه است. پاك كردن تاتو بدون ایجاد زخم شاید غیر ممكن باشد. تقریبا تمام مشكلات از وقتی شروع می شود كه مردم در می یابند كه از انجام تاتو پشیمان هستند و اقدام به پاك كردن آن می نمایند.

· انتقال هپاتیت B

هپاتیت B بزرگترین خطر را ایجاد می كند و این ویروس از طریق استفاده از سوزن مشترك تاتو منتقل می شود.

· انتقال ایدز

تاتو كردن همچنین به انتشار ویروس ایدز كمك می كند. خطر افرادی را كه از نوك خودكارهای خالی خودنویس برای تاتو كردن استفاده می نمایند بیشتر تهدید می كند. دریافت ویروس HIV از طریق تاتو كردن زیاد معمول و رایج نیست، اگر تاتوكارها از اصول كنترل صحیح عفونت تبعیت نكنند این امكان همیشه و بالقوه وجود دارد.

· خطر افزایش سرطان
رنگ ها و جوهر های جدید هر روزه به بازار آمده و زود هم ناپدید می شوند. این جوهرها و رنگ ها باعث تحریكات و التهابات پوستی می شوند. نكته منفی در مورد این جوهرها این است كه هنوز عوارض دراز مدت استفاده از این جوهرها مشخص نشده است.


این جوهرها احتمالا می توانند باعث ایجاد و بروز بعضی از سرطانها باشند. كسانی كه تاتو می كنند در معرض خطر ابتلا به بیماری های عفونی پوستی هستند. اگر شما زمینه حساسیتی در پوستتان دارید، پس از تاتو كردن امكان تشدید و یا بروز آن در شما بیشتر است.

· انتقال هپاتیت C

تاتو كردن می تواند شاهراهی برای ابتلاءبه هپاتیت C باشد، شایع ترین عفونت ویروسی مزمن كه 2 درصد از جمعیت مردم آمریكا به آن آلوده شده اند. تحقیقات نشان داده كه مردمی كه در سالن های تبلیغاتی تاتو، تاتو كرده اند 9 بار بیشتر از مردمی كه تاتو نكرده اند در معرض خطر ابتلا به هپاتیت C می باشند.

هپاتیت C می تواند از طریق تاتو كردن بوسیله سوزن های از قبل استفاده شده توسط مشتریان قبلی و یا رنگ های استفاده شده ، نقص در تكنیك استرلیزه كردن، مانند امتحان تیزی سوزن با دست و بعد تماس آن دست با پوست كسی كه تاتو روی او انجام می شود منتقل می شود.


اگر فكر می كنید كه شما در معرض بیماری های HIV ، هپاتیت C و یا هپاتیت B قرار گرفته اید حتما تست مربوط به بیماری خود را انجام داده بعد اقدام به تاتو نمایید. در مورد هپاتیت B می توانید واكسن آن را تزریق نمایید. هنگام تاتو كردن حتما از سوزن های یكبار مصرف آماده و جوهر تازه و نو در ظرف های آماده استفاده نمایید و از استرلیزه شدن و ضدعفونی شدن وسایل تاتو در دستگاه اتوكلاو مطمئن شوید. مراقب باشید كه تمیز كردن وسایل با سفید كننده ها و یا هر ضدعفونی كننده دیگر ویروس هپاتیت C را از بین نمی برد.
طبقه بندی: پزشکی، 
.: Weblog Themes By Pichak :.
تعبیر خواب

ابزار وبلاگنویسان
http://www.nameresan.ir/probuy.php?wid=19907&id3=23877 سیستم همکاری در فروش پارسیس - کسب درآمد از طریق همکاری در فروش
چت روم
ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسی ابزار وبلاگنویسی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ
<

تبادل لینک - سیستم تبادل لینک اتوماتیک